Kas sa kohtled oma keha hästi?

Kosmeetikatooted on meie igapäevaelu lahutamatu osa. On oluline, et tooted oleksid igapäevaseks kasutamiseks ohutud, kuna need puutuvad vahetult kokku meie naha ja limaskestaga ning mõned koostisained võivad tungida läbi naha meie organismi. Mõned tooted on kasutusel sprei või aerosooli kujul ning võivad organismi sattuda ka sissehingamisel.

Koostisainetel võib olla ärritav või allergeenne mõju või võib olla tegemist hormoonsüsteemi kahjustajaga. Hormoonsüsteemi ehk endokriini kahjustajad on sellised kemikaalid, mis mõjutavad hormoonsüsteemi ning võivad põhjustada kasvajaid, viljakusprobleeme, sünnidefekte ja muid arenguhäireid või olla kantserogeensed.

Kui kahjulike ainetega puututakse kokku regulaarselt, näiteks nahale kantavate kosmeetikatoodete kasutamise kaudu, võivad need ained organismi imenduda. Mida rohkem kemikaale imendub, seda tõenäolisemalt avaldavad need mõju meie tervisele. Seetõttu on mõistlik vähendada kokkupuudet kahjulike kemikaalidega, näiteks nendega, mis sisalduvad kosmeetikatoodetes.

Juuste ja keha hooldamiseks ning puhastamiseks on olemas hulgaliselt tooteid. Enamik kosmeetika koostisaineid on pakendile märgitud tehniliste nimetustega, mistõttu ei ole ohutumaid aineid sisaldavad tooted kohe äratuntavad. Sildid on sageli raskesti loetavad ja võivad tarbijat segadusse ajada.

Mõju meie tervisele

Igapäevaselt nahale kantavate kosmeetikatoodete kaudu puutuvad mehed, naised ja lapsed regulaarselt kokku kahjulike ainetega. Mõnel koostisainel võib olla ärritav või allergeenne mõju või võib olla tegemist hormoonsüsteemi kahjustajaga. Punane, villiline ja sügelev nahk võivad olla esimesed märgid sellest, et kosmeetika koostisainete suhtes on tekkinud allergiline reaktsioon. Tervisemurede ennetamiseks tuleks tundlikel inimestel eelkõige vältida selliseid potentsiaalseid allergeene nagu lõhnaained, säilitusained ja värvained.

Loe edasi,   milliseid aineid kosmeetikatoodete ostmisel vältida.

Ökojuuksurid

TALLINNAS:

Eve Allandi Ilusalong

Pärnu mnt. 21

2. korrus

Tel 626 6414


TARTUS:

Ökosalong Vikerkaar

Raekoja plats 8

Tel 5620 2038

Juuste harjamine naturaalharjastest juukseharjaga


Eve Allandi kasutab looduslikke juuksevärve