Ettevõte

Väikese ja keskmise suurusega ettevõtted, näiteks erinevate toodete väikesemahulised tootjad aga ka teenusepakkujad, kasutavad sageli oma igapäevases tegevuses erinevaid keemiatooteid. Kemikaale kasutatakse toodetes, et anda neile soovitud omadusi: lõhn, elastsus, vee- ja tulekindlus, antibakteriaalsus jne. Osa neist ainetest on ohtlikud nii inimese tervisele kui ka keskkonnale. Kuid pea kõikidele erialaseks kasutuseks mõeldud toodetele on olemas ohutumad alternatiivid.

Sellest sektsioonist leiate teavet järgnevast:

  • kõige tüüpilisemad kemikaalid, mida kasutatakse erinevates valdkondades;
  • nõuanded, milliseid aineid ja miks tuleks vältida;
  • võimalikud alternatiivid ohtlikele ainetele;
  • hiljutised leiud ohtlike ainete esinemisest Läänemere regioonis;
  • abi ekspertidelt tuvastamaks võimalikke problemaatilisi tooteid ja valimaks alternatiive;

…ja muud.

Uudised

Tšehhi keskkonnaorganisatsioon Arnika võttis luubi alla sadu värvilisi lauanõusid, et teada saada, kas värv nendel on inimestele ohutu. Tulemused on leebelt öeldes jahmatavad: ligi 90% testitud toodetest sisaldas lubamatus koguses pliid, sealhulgas suur osa lastele suunatud trükitud piltidega kööginõudest.
Kas teadsite, et dušigeeli koostises võib olla sama palju plasti kui selle pakendis? Viiekümne aasta eest kosmeetikatööstuses ilma teinud plastikosakesi kasutatakse kooriva toime andmiseks tänaseks kosmeetika-ja hügeenitoodetes laialdaselt. Deodorandid, šampoonid, kreemid, huulepulgad, hambapastad jmt võivad sisaldada kuni 90% ulatuses plastikust mikrohelbeid.
Aprilli lõpus avaldatud Euroopa Komisjoni aruandest selgub, et 2015. aastal edastati kogu Euroopa Liitu hõlmav hoiatusteade 2072 ohtliku toote kohta. Kõige rohkem tekitavad muret tarbekaupadest leitud ohtlikud ained.