Tarbijad

Puutume kõik igapäevaste tarbekaupade kaudu kokku mitmesuguste ohtlike ainetega. Need on peamiselt inimese poolt loodud keemilised ained, mille spetsiifiliste omaduste tõttu on keeruline ennustada pikaajalise kokkupuute mõju meie tervisele ja keskkonnale. Ohtlikke aineid nende laialdase leviku tõttu täielikult loomulikult vältida ei saa, kuid igaüks saab meist ära teha midagi, et kaitsta nii enda kui oma lähedaste tervist ning keskkonda. Siit kodulehelt leiad infot ohtlike ainete kohta ja nõuandeid nende vältimiseks. Hooli endast – mõtle, mida tarbid!

Uudised

Tšehhi keskkonnaorganisatsioon Arnika võttis luubi alla sadu värvilisi lauanõusid, et teada saada, kas värv nendel on inimestele ohutu. Tulemused on leebelt öeldes jahmatavad: ligi 90% testitud toodetest sisaldas lubamatus koguses pliid, sealhulgas suur osa lastele suunatud trükitud piltidega kööginõudest.
Kas teadsite, et dušigeeli koostises võib olla sama palju plasti kui selle pakendis? Viiekümne aasta eest kosmeetikatööstuses ilma teinud plastikosakesi kasutatakse kooriva toime andmiseks tänaseks kosmeetika-ja hügeenitoodetes laialdaselt. Deodorandid, šampoonid, kreemid, huulepulgad, hambapastad jmt võivad sisaldada kuni 90% ulatuses plastikust mikrohelbeid.
Aprilli lõpus avaldatud Euroopa Komisjoni aruandest selgub, et 2015. aastal edastati kogu Euroopa Liitu hõlmav hoiatusteade 2072 ohtliku toote kohta. Kõige rohkem tekitavad muret tarbekaupadest leitud ohtlikud ained.